Blog

Chcete se o pronajímání dozvědět více? Čtěte náš blog!

Jak připravit byt na focení

Jedna z nejdůležitějších věcí při pronájmu je pořízení kvalitních fotografií bytu. Budoucí nájemník si denně prohlíží velké množství inzerátů a je zahlcen nabídkou desítek či stovek pronajímatelů. Vězte, že při nabídce bytu k pronájmu nemáte mocnější nástroj pro upoutání pozornosti, než pořízení profesionálních fotografií bytu. Žádná fotografie však nebude kvalitní, pokud byt na focení nepřipravíte. A jak na to?

Chci vědět více

Žije se v Brně lépe než v Praze?

Podle serveru numbeo.com ano. Tento portál ve svém článku uveřejnil žebříček měst s nejvyšší kvalitou života. A překvapil – zejména obyvatele Prahy. Podle numbeo.com předběhlo Brno Prahu o dvanáct míst a celkově se umístilo na 46. pozici. Brno stojí v žebříčku dokonce i před takovými městy jako jsou Londýn, Paříž nebo Brusel. V evropském měřítku Brno obsadilo 18. místo.

Chci vědět více

Realitní makléř bude vázanou živností. Vláda schválila záměr regulace

Vláda schválila věcný záměr zákona regulující realitní zprostředkovatele. Jejich živnost by měla být nyní vázanou. Do konce letošního roku by se měl zákon předložit vládě ke schválení a účinnost se předpokládá v červenci roku 2017. Cílem tohoto zákona má být zejména vymezení právního rámce realitního zprostředkování a ochrana spotřebitelů, protože jeden zprostředkovatel nyní v Česku připadá na 688 obyvatel, v čemž Česko mezi zeměmi EU s výrazným náskokem vede.

Chci vědět více