S Flatio.cz platíte, až když sami uzavřete obchod!

Na FLATIO jsou všechny služby ZDARMA. Platíte až po tom, co podepíšete smlouvu s nájemníkem.

O službě FLATIO

Je to jednoduché. Klikněte na Vyzkoušet zdarma a pomocí interaktivního průvodce přidejte Váš byt. Budou Vás kontaktovat naši operátoři a domluví s Vámi termín nafocení. Profesionální fotografie a virtuální prohlídku vystavíme na naše online tržiště www.flatio.cz. To vše zcela zdarma. Až Vás zájemci osloví, tak se rozhodnete, zda s nimi uzavřete smlouvu. Teprve až po jejím uzavření a doručení vhodného nájemníka si řekneme o odměnu (25 % z prvního nájmu). Pokud Vám zájemce nebude vyhovovat, tak neplatíte vůbec nic. Přece nebudete platit za něco, co Vám nepomáhá vydělávat peníze.
Podstatných rozdílů je několik. K ničemu Vás nenutíme. Nepodepisujete s námi žádné exkluzivní smlouvy, a přesto Vám byt nafotíme, přidáme do nabídky a aktivně budeme nabízet zájemcům. Veškeré rozhodování zůstává na Vás. Nemáme důvod Vám vnucovat nájemníka. Naopak. Ještě Vám zdarma nabídneme jeho hodnocení na základě zkušeností předchozích pronajímatelů a veřejných registrů. Také nemusíte čekat, až na Vás budeme mít čas. Na FLATIO vše vyřídíte online tehdy, kdy chcete Vy. A podstatným rozdílem je určitě také to, že za všechny tyhle služby navíc od Vás chceme v průměru o 75 % menší poplatek než realitní kanceláře!
Stručně řečeno: nabízíme Vám toho mnohem víc a nechystáme na Vás žádné skryté poplatky a mikrotransakce. Na FLATIO Vám byt zainzerujeme, zbavíme Vás zdlouhavých a často zrušených osobních prohlídek, prověříme Vám zájemce a nabídneme uzavření smlouvy online. Inzerce je pouze součástí služeb, které Vám přinášíme. A dokud si nevyberete nájemníka a nejste spokojeni, tak nic neplatíte. Žádné topování, zvýrazňovaní inzerátů a další mikroplatby.
Jdeme na to s upřímností a férovostí. Váš byt hezky nafotíme, vytvoříme lákavou virtuální prohlídku a popíšeme jeho hlavní vlastnosti. Ale v ničem z toho nebudeme lhát. Nebudem instalovat vlastní nábytek tam, kde není. Maximálně použijeme pár dekorací, aby si zájemce mohl představit, jak nemovitost vypadá zabydlená. Zájemce, kteří nemají vážný zájem také filtrujeme tím, že při projevení zájmu o byt musí souhlasit se zablokováním drobné částky na jejich platební kartě.
Pro nafocení není třeba dělat žádné speciální přípravy. Je vhodné, aby byl byt čistý a uklizený. Doporučujeme také odstranit mycí prostředky z kuchyňské linky, nádobí z odkapávače, předměty ze stolů atp. Tyto předměty působí na záběrech rušivě.
Focení trvá většinou půl hodiny až hodinu dle velikosti bytu. V tomto čase se provede nafocení bytu a vyplnění dotazníku týkajícího se informací o Vašem bytu.
Prezentaci na FLATIO, která se skládá z textu inzerátu, profesionálních fotografií a virtuální prohlídky, zpravidla publikujeme do 12, maximálně do 24 hodin.


Poplatky, služby a garance

Ne. Všechny služby (tj. profesionální nafocení, virtuální nabídka, vytvoření prezentace Vašeho bytu a vystavení inzerátu na FLATIO) jsou zdarma. Platíte až ve chvíli, kdy se k Vám nastěhuje nájemník, a to pouze jednorázový poplatek - 25% z prvního nájmu. Pokud se rozhodnete využívat i náš správcovský systém Mé pronájmy, platíte poplatek 250 Kč za měsíc. Žádnou jinou platbu po Vás chtít nebudeme.
Víme, že je pro Vás důležité mít v bytě slušného člověka, který platí pravidelně nájem. Proto Vám nabízíme o zájemci co nejvíce informací. Každý ze zájemců má vyplněný profil, kde popisuje informace o sobě a o bytu, který hledá. Součástí profilu je také video, kde odpovídá na nejdůležitější otázky a hodnocení uživatele ostatními. Na základě těchto informací se můžete rozhodnout, zda-li je zájemce tím pravým pro Vás. Navíc Vám zájemce zdarma prověříme v mnoha rejstřících, evidencích a seznamech, a tím Vám značně snížíme riziko, že narazíte na neplatiče.
Navíc díky filtru typu bytu, lokality a ceny si může hledající jasně vyfiltrovat jen ty byty, které ho opravdu zajímají. Také má k dispozici podrobný popis a uvedené náležitosti bytu. Detaily si může prostudovat ve virtuální prohlídce bytu. Abychom dosáhli toho, aby si zájemce všechno pořádně pročetl a prohlédl a detailně se seznámil s nabídkou, požadujeme po rezervaci bytu od zájemce zálohu. Ve chvíli, kdy hledající žádají o rezervaci, jsou tedy relevantními zájemci/nájemníky.
Žádný problém. Stačí jednoduše jen pozastavit zobrazování inzerátu Vašeho bytu (nemovitosti).


Smlouvy a nájemníci

Jednoduše jeho rezervaci neschválíte. Nic se neděje, můžete si vybrat z dalšich zájemců. FLATIO Vás automaticky kontaktuje vždy, když některý ze zájemců projeví o Váš byt zájem.
Nájemník vyplní příslušné smlouvy svými osobními údaji, nahraje naskenovaný občanský průkaz a domluvíte se na termínu nastěhování.


Správcovský systém Mé pronájmy

Správcovský systém Mé pronájmy je online aplikace, ve které můžete jednoduše spravovat veškeré nájemníky, smlouvy a dodatky a přehledně sledovat jejich platby.
Správcovský systém Vám bude zřízen při pronajmutí Vašeho bytu automaticky na 45 dnů na vyzkoušení zdarma. Poté se rozhodnete, zda jej budete chtít využívat i nadále.
Nemusíte. Volba je čistě na Vás. Pokud uznáte, že pro Vás bude vhodnější mít doma šanon s dokumenty a online prostředí Vám tolik nevyhovuje, správcovský systém si nepořídíte. Jedná se o možnost služby navíc.
Veřejnými informacemi je pouze Vámi nabízená nemovitost, přičemž kontakt na Vás bude vážnému zájemci zpřístupněn až poté, kdy požádá o rezervaci.

Máte další otázky?

Rádi na ně odpovíme