Blog

Chcete se o pronajímání dozvědět více? Čtěte náš blog!

Jak připravit byt na focení

  • 3.2.2015

Jedna z nejdůležitějších věcí při pronájmu je pořízení kvalitních fotografií bytu. Budoucí nájemník si denně prohlíží velké množství inzerátů a je zahlcen nabídkou desítek či stovek pronajímatelů. Vězte, že při nabídce bytu k pronájmu nemáte mocnější nástroj pro upoutání pozornosti, než pořízení profesionálních fotografií bytu. Žádná fotografie však nebude kvalitní, pokud byt na focení nepřipravíte. A jak na to?

Úklid je základ

Nejdříve ze všeho váš byt pořádně ukliďte. A to opravdu z gruntu - umyjte okna, podlahy, vyleštěte zrcadla, utřete prach, vysajte všechny koberce. Vše, co bude součástí bytu, se musí blýskat. Protože právě to, co na fotce působí atraktivně, jsou dotažené detaily, k čemuž špinavý kout místnosti rozhodně nepřispívá. I stará nemoderní koupelna vypadá na fotce mnohem lépe, když je čistě umytá a uklizená.

Dejte pryč všechny zbytečnosti

Na fotkách nevypadá hezky, když je byt zahlcený věcmi. Dojem přeplněného prostoru také navodí množství vzorů, ať už jsou kdekoli - na sedačce, závěsech, na koberci. Snažte se tedy používat v prostoru jednobarevné tkaniny či jemný vzorek. Stejně tak dejte pryč zbytečné a nehezké dekorace, které prostor dusí. Byt pak bude vypadat vzdušný a daleko prostornější, což je pro vás další plus.

Nemáte nový nebo zrekonstruovaný byt? Nevadí!

Pokud vlastníte starý byt, neznamená to, že musí vypadat hned špatně. I staré okno či nábytek má svoje kouzlo a naopak pro mnoho lidí je takovýto byt lákavější, než nablýskaná novostavba. Vždyť proč by nemohl být zařízený třeba ve vintage stylu? Snažte se nedostatky bytu překlopit v jeho přednosti, protože každý byt je něčím krásný.

Před focením vylepšete interiér

Položený mobilní telefon na stole, rozevřený časopis… to vše dělá na fotkách dojem. Určitě uvažujte o umístění květin, svíček, misky s ovocem. Všechny tyto drobnosti posunou úroveň vašeho bytu o třídu výše a s klidem si můžete říci o nějakou tu stokorunu měsíčně navíc - váš byt bude působit, že za to stojí. Pozornost věnujte také světlům, zejména máte-li v bytě bodová světla či LED svítidla. Jejich rozsvícením navodíte v bytě luxusní atmosféru.

Co určitě nefotit

Vylepšit fotky je snadné, zhoršit ještě snazší. Určitě nefoťte nic neříkající detaily bytu, zvířátka, lidi a nepořádek. Dávejte si pozor na pohozený svetr, odloženou tašku a šlápoty na čistě umyté podlaze. Každá místnost v bytě je důležitá a je třeba se jí při focení věnovat s dostatečnou péčí. Nezapomínejte, že nabídka bytů je obrovská a mít kvalitně nafocený byt se vám určitě vyplatí.